Kadaise norėdami pailsėti žmonės su šeimomis traukdavo prie jūros arba prie kokio ežeriūkščio, kur, pasistatę palapines ilsėdavosi ne vieną ir ne dvi dienas. Šiandieninis žmogus yra pripratęs prie konforto, rutina jį išvargina taip stipriai, kad šiam labai svarbu, jog jo atostogų metu būtų kur pasišildyti maistą, išsiskalbti drabužius, kad jis turėtų šilto vandens. Būtent todėl šiandien vis dažniau kaimo sodyba tampa pagrindiniu atostogų pasirinkimu.

Sezono metu, čia turima omenyje gegužės – rugsėjo mėnesiai,  sunku rasti laisvą savaitgalį,  kuris norimoje kaimo sodyboje dar nebūtų užsakytas. Vestuvės, gimtadieniai, vakarėliai, konferencijos, linksmi draugų pasibuvimai dažniausiai rengiami ten, kur puikios gyvenimo salygos bei nuostabi gamta. Šiuo atveju privalumas yra kaimo sodyba su vandens telkiniu, pirtimi, sporto aikštele. Sodybos nuomos kaina laba priklauso nuo jos dydžio, sezoninio laiko, nuo gamtinės jos aplinkos na ir žinoma nuo to, kaip planuojama mokėti už maitinimą (darytis patiems, ar užsisakyti iš sodybos siūlomų virėjų).

Kazys B., vienos iš kaimo sodybų, esančios Vakarų Lietuvoje, savininkas teigia, kad vien gražios vizijos ir noro kuriant tokį verslą neužtenka. Tai didžiulė innvesticija, atsiperkanti ne iš karto. Visų pirma, labai sunku pradėti – pastatyti gerą sodybą reikia geros idėjos, tinkamų architektų pagalbos, kokybiškai diebančių statybininkų, kas savaime aišku reiškia ir dideles investicijas. Reikia užtikrinti, kad kaimo sodyba atitiktų visus kokybės ir saugumo reikalavimus. Šiandien kaimo turizmu besiverčiančių žmonių Lietuvoje yra labai daug, todėl reikia mokėti save pateikti taip,  kad kažkuo būtum pranašesnis už konkurentą. Jeigu  dar papildomai darnauji kokioje valstybinėje institucijoje, labai sunku paskirstyti būtiną laiką nuolatinei sodybos priežiūrai.  Turi užtikrinti, kad tavo verslas  nekenktų gamtai, neterštų aplinkos, turi be galo daug skaičiuoti ir nuolat investuoti.

Savo sodybą Kazys nuomoja jau aštunti metai ir prognozuoja, kad dviejų metų bėgy bus pagaliau kompensuotos visos išlaidos ir tik tada pradės „eiti į pliusą“. Štai kiek pastangų ir kantrybės reikia įdėti, kol sulauki piniginio rezultato. Tačiau vienas iš svarbiausių rezultatų – seniai įvertinta ir tituluota jo kaimo sodyba.