Jaučiate, kad pagaliau atėjo laikas realizuoti savo idėjas? Įmonės steigimas Lietuvoje suteikia palankias sąlygas verslininkams pildyti savo idėjas. Paprasčiausiai raskite nišą, kurioje norite save realizuoti ir viskas. Daugiau viskas žingsnis po žingsnio pats susitvarkys. Keliaukime link įmonės steigimo mūsų tėvynėje.

Lietuvoje yra nemažai verslo rūšių, kuri labiausiai tinka jums?

  • Akcinė bendrovė;
  • Uždaroji akcinė bendrovė;
  • Individuali įmonė;
  • Viešoji įstaiga
  • Asociacija;
  • Benrija;
  • Kredito unija;
  • Profesinė sąjunga ir jų susivienijimai.

Atsivelgiant į sąlygas, kurios aplink jus vystosi koreguojasi ir verslo rūšis. Taigi, nuo jūsų turimo pinigų kiekio, steigėjų skaičiaus ir jūsų noro rizikuoti kinta ir įmonės, verslo rūšies pasirinkimas. Atidžiai išstudijuokite kiekvieną iš variantų. Lietuvoje kuriama tikrai paranki terpė verslui. Žinoma, rizika išlieka bet kuriuo įmonės steigimo atveju, tačiau juk tinkama idėja tikrai bus sėkminga. Lietuvoje verslą steigti gali ne tik Lietuvos Respublikos pilietis, tačiau jis privalo būti pilnametis. Žinoma, kuriama firma privalo turėti pavadinimą, buveinės adresą. Galima vykdyti visas veiklas, kurios apibrėžiamos kaip legalios pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

Žinoma, jei nenorite rizikuoti ir steigti verslą galite paprasčiausiai jį nusipirkti. Internete galima rasti labai daug skelbimų, kuriuose pateikiama informacija apie dabartinę verslo būklę ir siūloma ją įsigyti už prieinamą kainą. Derėjimosi galimybė visada egzistuoja, tačiau ne visada būna pavykusi. Tiesa, perpirkti kito versla verta, kadangi jums pačiam nebeteks tvarkyti tiek daug dokumentų. Taip pat, nebereikės pradinio kapitalo. Šiuo metu pačios populiariausio pardavimo srityje yra UAB. Atsižvelgiant į tai, kad jį ir daugiausia yra Lietuvoje tai paprasčiausiai nestebina.

Koks jums yra patrauklesnis variantas: kurti ar pirkti, UAB ar AB – žinote tik pats. Jei nemokate tinkamai susitvarkyti dokumentų, galite kreiptis į profesionalus, kurie už tam tikrą kainą sutvarkys visus popierius ir atsakys į iškilusius klausimus. Nors tai kainuoja, tačiau apsimoka, kadangi verslo steigimas tai nėra paprasčiausias žaidimas. Geriau jau būti tikram, kad visi popieriai sutvarkyti tinkamai iki galo.