Padidėjus emigracija vis daugiau žmonių ieško naudingos informacijos, apie kredito gavima užsienio valstybėse. Ne tik tada, kuomet žmonės dirba kitose šalyse, tačiau ir laikinai joje aplankę ar net paprasčiausiai, apgalvojai kreipiasi į tokias firmas, nes mano, kad pasiskolinti iš užsienio valstybių yra daug pigiau nei iš Lietuvos. Svarbiausia, kad tokios galimybės egzistuoja ir šįkart norėtume pakalbėti apie Estiją. Šalį, kuri suteikia galimybę skolintis joje gyvenančiam lietuvaičiui. 

Nepaisant to, kad Estija labai palankiai žiūri į lietuvaičius ir gana noriai jiems teikia kreditą būsto paskolai įsigyti – keliami reikalavimai kiek didesni nei tos šalies piliečiams. Žinoma, lyginant, lietuviui taip pat daug patogiau skolinti iš savo šalies, kadangi gali rasi visą jam reikalingą informaciją be jokių problemų. Internete jos labai daug, tačiau jei nemokate estiškai galite pakliūti į rimtus žinių rėmus. 

Kreditas, logiška, prieinamas sudėtingesnėmis sąlygomis, kadangi įmonės baimindamosios, kad emigrantai gali pinigų negražinti išsikelia papildomas sąlygas, kurias būtina įvykdyti siekiant gauti reikiamą pinigų sumą.

Siekiant pasiskolinti iš Estijoje esančių kreditą teikiančių kompanijų, jums prireiks šių dokumentų:

  • Asmens tapatybę liudijančio dokumento: paso arba kortelės.
  • Darbo sutarties kopijos. taip pat darbdavio suteikto patvirtinimo, kad esate konkrečios Estijos darbo vietos turėtojas. Jam turi būti pateikta informacija, kokias pareigas užimate ir kiek pinigų gaunate kiekvieną mėnesį.
  • Algalapius, kuriuose privalo būti jūsų alga nuo 12 iki 24 mėnesio laikotarpio. Jei pinigus gaunate nereguliariai – kas kelintą mėnesį – atneškite kelerių metų atgalapius. Būtų patogu, jei pats išvestumėte vidurkį. Jei negalite – tai už jus padarys firma. Nuo uždirbamos sumos koreguosis jūsų kredito dydis.
  • Banko sąskaitos, į kurią pervedama jūsų alga, išrašus. Jei dirbate metus laiko – atneškite visų vienerių metų ataskaitą. Jei dirbamo laiko tarpas mažesnis nei vieneri metai – atneškite išrašus tokį laiko tarpą, kokį dirbate šiuo metu esamame darbe.
  • Jei norite, kad galimybė gauti reikiamą pinigų sumą būtų didesnė, taip galėtumėte pateikti ir darbdavio rekomendaciją. Taip nebūtų laiduotojo pripažinimas, kad pinigus gražinti jūs galite. Paprasčiausiai, kreditus teikianti firma tuomet turės kiek geresnę nuomonę apie jus. Kartojame, tai ne būtinybė, tačiau labai sveikintina galimybė.
  • Taip pat galite atsinešti dokumentus, kurie patvirtina kitą jūsų turimą turtų arba išlaidas, kurias prarandate kiekvieną mėnesį. Firma vistiek sužinos tokio pobūdžio informaciją, tačiau geriau pačiam apie tai pasakyti. Tuomet atrodysite kur kas rimtesnis asmuo, kuriam kredito suteikimo galimybės su daug paslankesnės.

Jei turite sutuoktinį, jam taip pat reikės pateikti analogiškus dokumentus. Estijoje skolintis užsieniečiams suteikiamos gana palankios sąlygos, tik gal paskolos prašymo laikotarpis kiek ilgesni nei įprastai, kuomet jo nori šalies pilietis. Kiirlaenude išvertus iš estų kalbos reiškia momentinės paskolos.