Dermatitas – viena iš dažniausiai pasitaikančių odos ligų, kurią gana sunku išgydyti, kadangi viskas remiasi į žmogaus gyvenimo būdą. Dermatitas dažnai vadinamas lėtine liga dėl kurios žmogus jaučia gana didelį diskomfortą.

Dermatito gydymas pirmiausia prasideda suvokus, kad sergate konkrečiai šia liga. Simptomai: bėrimas, niežulys, odos išsausėjimas, alergija tam tikriems maisto produktams, sunkus tuštinimasis, odos pastorėjimas arba kaip tik paplonėjimas. Žinoma, ligą jums gali diagnozuoti tik dermatologas. tad jei įtariate, kad jūsų rankas “puošia” dermatitas – kuo skubiau kreipkitės į gydytojus, kurie jums pasiūlys tinkamiausius vaistus įvertinę jūsų ligos būklę.

Dermatito gydymas prasideda tik pakeitus savo gyvenimo būdą, kadangi tai pirmasis veiksnys, kuris skatina šios ligos atsiradimą. Dermatitas dažnai atsiranda dėl didelio streso, neteisingos mitybos, žalingų įpročių ir poilsio trūkumo. Kai kuriems dermatitas ir egzema yra sinonimiški žodžiai. Pagrindiniai panašumai yra tie, jog tai odos liga, kurią sąlygoja prastas gyvenimo būdas. Daugelis stebisi, kad šios ligos kyla dėl prasto gyvenimo būdo. Rodos, priežasčių norisi ieškoti kitur, tačiau įvairios odos ligos dažnai kyla dėl toksinų kiekio organizme, o pastarieji kaupiasi netinkamai maitinantis ir stresuojant.

Dermatitas suaugusiems kiek rečiau pasitaikanti forma. Pastebėta, kad ja dažnai suserga vaikai, galbūt net dažniau nei suaugusieji. Kiekvienas, net ir labai mažas išbėrimas, gali būti pirmasis ligos simptomas. Stebėkite savo atžalų odą, kad vėliau netektų naudoti hormoninių ar steroidinių vaistų gydymui. Atopinis dermatitas kūdikiams dažnai kyla ir dėl netinkamų sauskelnių, odos šutimo… Atopinis dermatito gydymas prasideda nuo netinkamą veiksnių panaikinimo ir tik paskui seka vaistai. Sebojerinis dermatitas yra dar viena šios odos ligos rūšis, kuri gydoma panašiomis sąlygomis.

Kaip gydyti dermatitas jums patars gydytojas. Žinoma, pirmiausia reikia sutvarkyti savo gyvenimo būdą, be kurio vaistai bus visiškai neveiksmingi. Atopinio dermatito gydymas kiek intensyvesnis, tad vaistus reikia pradėti vartoti nedelsiant. Kontaktinis dermatitas jums nesukels jokių problemų, nes tai neužkrečiama liga. Tiesa, estetiškai kūno oda neatrodo gražiai. Plinta gana intensyviai, tad jei laiku nepradėsite gydytis – visam gyvenimui galite sugadinti savo odą.