šiaures_lankasLietuva siūlo aktyviau išnaudoti vadinamojo “Šiaurės lanko” valstybių -Šiaurės ir Baltijos valstybių bei Jungtinės Karalystės – bendradarbiavimo atveriamas galimybes. Apie tai Vilniuje liepos 18 dieną susitikę kalbėjo Lietuvos ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrai Audronius Ažubalis ir Williamas Hague’as.

“Šiaurės lankas” yra unikali erdvė, pasižyminti ne tik gera ekonomine dinamika, bet ir įvairiapuse ekspertize. Intensyvus Šiaurės ir Baltijos šalių bei Jungtinės Karalystės bendradarbiavimas Europos Sąjungoje ir saugumo klausimais, aktyvus dalinimasis ekspertinėmis žiniomis vidaus politikos srityje padės sėkmingiau iškopti iš ekonominės krizės, kloti tvirtesnius gerovės ir saugumo pagrindus regionui”, – sakė A.Ažubalis.

Jis pasiūlė “Šiaurės lanko”, jungiančio Jungtinę Karalystę, Šiaurės ir Baltijos šalių aštuonetą (Nordic Baltic Eight, NB8), bendradarbiavimą plėtoti ne tik vyriausybių vadovų, bet ir ministrų lygiu, diskutuoti ir keistis gerąja praktika įvairiose srityse.

Ministrai taip pat aptarė dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo plėtrą, Europos Sąjungos aktualijas, tarptautinio saugumo, energetikos politikos, ES santykių su rytų ir pietų kaimynais aspektus.

A.Ažubalis pristatė šalies pasirengimą artėjančiam pirmininkavimui ES Tarybai, numatomas prioritetines pirmininkavimo sritis.

Susitikimuose konstatuotas šalių pozicijų bendrumas ir sutarta intensyviau plėtoti bendradarbiavimą rengiantis vienam svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo renginių – 2013 metų lapkritį Vilniuje numatytam ES ir Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių šalių vadovų susitikimui.

A.Ažubalis padėkojo už Jungtinės Karalystės paramą NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pratęsimui po 2014 m. ir pakvietė šios šalies atstovus įsijungti į Vilniuje steigiamo NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro veiklą.