Lietuviski_lazeriai

Tomo Černiševo (ELTA) nuotr.

Daugiaspalvių femtosekundinių lazerių gamybos pradininkė ir pasaulinė lyderė UAB トŠviesos konversija” pradeda savo gamybinio pastato rekonstrukciją.  Darbus atliks statybų bendrovė  “Irdaiva”.  Rekonstruotose patalpose įsikurs naujos modernios gamybos laboratorijos.

“Rekonstruodama šias gamybines patalpas mūsų įmonė lyg gauna galimybę prisiliesti prie visų mūsų ateities. Lazerių rinka – viena iš pažangiausių ir perspektyviausių šiandienos verslo sričių. Kasdien yra atliekami neįkainojami atradimai ir patobulinimai, kurie turi įtakos pasaulinėms įvairių verslo sektorių tendencijoms. Taigi suprantama, kad moderniausi šių dienų atradimai turi būti atliekami šiuolaikinėse ir tam pritaikytose patalpose. Ir mūsų kompanija siekia maksimaliai patenkinti klientų lūkesčius”, – sako UAB “Irdaiva” direktorius Irmantas Kubilius.

UAB “Šviesos konversija” gaminami femtosekundiniai parametriniai šviesos stiprintuvai užima apie 80 proc. pasaulinės rinkos. Įmonė eksportuoja 94 procentus produkcijos į daugiau nei 35 šalis.
Bendrovė yra įvertinta Inovatyvios Lietuvos įmonės, Metų žinių ekonomikos įmonės apdovanojimais, o kompanijos direktorius dr. Romualdas Danielius už Lietuvos lazerių mokslo ir pramonės sutelkimą proveržiui į pasaulines rinkas tapo Nacionalinės pažangos premijos laureatu.

Rekonstrukcijos metu bus nugriautas esamas ir statomas naujas トŠviesos konversija” gamybinis pastatas: bus atlikta vidaus ir išorės apdaila, įrengtos inžinerinės sistemos ir tinklai, sutvarkytas sklypas ir privažiavimo keliai bei kiti statybų darbai. Bendra visos rekonstrukcijos kaina beveik 15 milijonų litų. Planuojama, kad darbai užtruks maždaug metus laiko.

Statybų bendrovė “Irdaiva” atlieka daugelio strategiškai valstybei ir šiuolaikiniam verslui svarbių pastatų rekonstrukcijos ir statybos darbus. Šiuo metu įmonė dirba tokiuose objektuose kaip Vytauto Kasiulio dailės muziejus Vilniuje, Biržų pilies kompleksas, Burbiškio dvaro ansamblis. Per įmonės veiklos laikotarpį nuo 2005 m. iki 2011 m. jos apyvarta išaugo nuo 931 tūkst. litų iki daugiau kaip 68 mln. litų. Todėl pernai bendrovė, kaip ketverius metus sparčiausiai augusi įmonė pelnė “Gazelė 2011” apdovanojimą. Už objektą “Lietuvos Respublikos Seimo I-ųjų rūmų IV aukšto ir Lietuvos Tarybos salės remonto darbai” UAB “Irdaiva” apdovanota konkurso トLietuvos metų gaminys 2011″ aukso medaliu.