Šalčininkų rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams įkliuvo stambus kontrabandinių rūkalų krovinys, jam gabenti skirtas mikroautobusas ir keturi lietuviai. Bėgliai sučiupti po įspėjamųjų šūvių ir pasitelkus kinologą su tarnybiniu šunimi.
Sekmadienį ryte ties Šalčininkų rajono Benos kaimu patruliavę VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai prie pat valstybės sienos linijos pastebėjo stovintį mikroautobusą Volkswagen LT 28 bei grupę asmenų. Pastarieji iš Baltarusijos į Lietuvą nešė dėžes bei krovė jas į čia pat stovėjusį automobilį. Asmenys, pastebėję besiartinančius pasieniečius, metė krovinį, likimo valiai paliko mikroautobusą bei pasklido į įvairias puses.

Bėgliai sučiupti po įspėjamųjų šūvių ir pasitelkus kinologą su tarnybiniu šunimi.

Gaudynių metu VSAT pareigūnai įspėjo, kad bus panaudotas tarnybinis ginklas, tačiau tai bėglių nesustabdė. Į orą buvo paleisti du įspėjamieji šūviai.
Pasieniečiams pavyko iškart sučiupti tris vyrus. Paaiškėjo, kad jie yra 19, 23 ir 29 metų Vilniaus bei Vilniaus rajono gyventojai.

Keturkojo uoslė nenuvylė – už dviejų kilometrų nuo likimo valiai palikto mikroautobuso pasieniečiai sulaikė už miško krūmų mėginusį slėptis ketvirtąjį bėglį, 28 metų vilnietį.

Paaiškėjo, kad ketveriukė į Lietuvą mėgino atgabenti įspūdingą kontrabandinių rūkalų krovinį. Mikroautobuse ir šalia jo rastos net 103 dėžės cigarečių „Fest” bei „Premjer”. Iš viso aptiktas 51 tūkstantis 500 pakelių rūkalų, pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.
Dėl kontrabandos Vilniaus rinktinės pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Šiame VSAT padalinyje laikinai saugomi mikroautobusas bei kontrabandinių cigarečių krovinys. Jo vertė pagal Lietuvoje galiojančią muitinio vertinimo metodiką siekia beveik 390 tūkst. litų.
Visi keturi sulaikytieji dviem paroms uždaryti į areštinę.