Automobiliu nuoma – tai paslauga, reikalaujanti abipusės atsakomybės. Ir ją teikianti įmonė, ir klientas turi būti protingi bei turintys pareigos jausmą. Pastarasis asmuo privalo būti dar ir pastabus. Viena itin svarbi sąvoka, kai kalbama apie šią sritį, yra draudimas. Automobilių nuoma ir šis žodis yra labai susiję.

Kita sąvoka, ne vienam kelianti keblumų stengiantis ją suprasti, – frančizė. Trumpai tariant, tai yra suma, kurios draudimo kompanija nesumoka.

SMART automobilis

SMART automobilis

Žinoma, niekas nenori pakliūti į eismo įvykį, tačiau kartais pasitaiko tokių situacijų. Automobiliu nuoma teikianti firma dažniausiai pasirenka, kokia bus minėtoji frančizė. Galima teigti, jog tai naudinga paslaugomis užsiimančiai įmonei, o taip pat ir sustiprina kliento atsakomybę. Jei automobilis sudaužomas, tam tikra suma išskaičiuojama iš besinuomojančiojo. Logiška manyti, jog pigesnių automobiliu nuomos frančizė mažesnė.

Automobiliu nuoma, kaip ir minėta, reikalauja atsakomybės. Pamirštant frančizę ir panašius terminus išlieka rūpestis dėl pačios transporto priemonės. Atsakomybė už ją taip pat nėra maža. Galima teigti, jog kuo automobilio erdvė didesnė, tuo labiau klientui tenka rūpintis ir atsargiau elgtis. Žinoma, automobiliu nuoma taip pat apima ir pigias mašinas. Dešimties metų senumo VW Polo vertė bus žymiai mažesnė nei trejų metų BMW 7. Deja, čia vėl tenka grįžti prie neįprastų terminų. Frančizė už sudaužytą pastarąjį automobilį bus tikrai didesnė nei už pirmąjį. Pati automobiliu nuoma, kai norima mažo, ne visai naujo automobilio, taip pat pareikalaus mažesnio piniginės paploninimo.

Kokia atsakomybė, jei nuomota mašina pavagiama? Paprastai frančizė sudaro apie dešimtadalį transporto priemonės vertės. Sakykime, jei jis kainuoja 30 tūkst. litų, frančizė bus apie 3 tūkst. litų. Automobiliu nuoma teikianti įstaiga realų šios sumos dydį nustato bendru susitarimu su draudimo kompanija. Reikėtų paminėti, jog didelė frančizė gali būti tarsi daržo baidyklė, tik sauganti ne nuo paukščių, o mažinanti klientų srautą.

Atsakomybė įžvelgiama iš abiejų pusių – ir automobiliu nuoma teikiančios kompanijos, ir kliento. Reikalams sklandžiai klostytis bet kuriuo atveju padeda sutartis ir draudimas. Viską dar labiau palengvina naudojimasis brokerio paslaugomis.