Prireikus pasiskolinti kelis šimtus litų, anksčiau nedvejodami kreipdavomės pagalbos į draugus, artimuosius, bendradarbius ar pažįstamus. Suteikta nemokama paskola būdavo labai naudinga, tačiau laiku nesugebėjus grąžinti pasiskolintų pinigų, pykčiai tarp skolintojų neišvengiami. Kaip teigiama liaudies išmintyje  – jeigu nori susipykti su draugu – paskolink jam pinigų. Nors pinigai ir nėra pats svarbiausias dalykas gyvenime, tačiau prarasti draugus galima greitai. Norint išspręsti šią problemą, visada galima pasiskolinti greitąją paskolą, kuri suteikiama be užstato. Netgi jeigu ir pavėluosite sumokėti įmoką kreditoriui, išvengsite papildomų rūpesčių ir bereikalingų pykčių, kurie gali jus užklupti skolinantis iš draugų ar artimųjų. Klientą ir kreditorių sieja tik sutarties formalumai, jokių asmeninių santykių tarp jų nėra, todėl esant nesutarimams viskas sprendžiama daug paprasčiau. Vartojimo paskola suteikiama be papildomo užstato, todėl yra sutaupoma gausybė laiko, kuris būtų skirtas užstato įkeitimui atlikti. Paskolos, suteikiamos bankuose, dažniausiai yra garantuojamos papildomu kilnojamuoju arba nekilnojamuoju užstatu, atliekamas turto vertinimas, kuris neretai yra apmokestinamas. Tokiu atveju greita vartojimo paskola pabrangsta, kadangi yra patiriama daug bereikalingų išlaidų. Kalbant apie greitąsias vartojimo paskolas, papildomos patirtos išlaidos nėra apmokestinamos, dėl to klientui paskola nepabrangsta.

Prieš nusprendžiant skolintis greitąją paskolą, vertėtų susipažinti su vartojimo paskolos sutartimi, kurioje yra nustatomos visos paskolos suteikimo ir grąžinimo sąlygos, apibrėžiamos sutarties nevykdymo pasekmės ir taikomos netesybos. Jeigu sudaromos sutarties sąlygos netenkina, paskola gali būti nesuteikta. Vartojimo paskolos sutartis yra sudaroma registruojantis kreditoriaus puslapyje, užpildant kliento registracijos anketą ir sumokant vieno cento registracijos mokestį. Antrame etape, klientas gauna vartotojo id ir laikinąjį slaptažodį, kurie yra skirti prisijungimui prie paskolos teikėjo puslapio. Užpildęs paraišką klientas gali laukti, kad vartojimo paskola bus suteikta per kelias minutes. Apie greitos paskolos sumokėjimą klientas yra informuojamas trumpąja sms žinute ir elektroniniu laišku. Jeigu dėl vienokių ar kitokių priežasčių kreditas negali būti suteiktas, klientas yra informuojamas dėl kokios priežasties jam nebuvo sumokėti pinigai. Na o jeigu kreditoriaus skaičiavimais prašoma paskola yra per didelės sumos, klientui gali būti pasiūlyta kreiptis dėl mažesnės paskolos.

Vartojimo paskola be užstato gali būti išduodama ne tik greitųjų paskolų įmonių, bet ir bankų ar kredito unijų. Tačiau vienas esminis skirtumas tarp šių trijų įstaigų yra aptarnavimo greitis. Greita paskola smulkiųjų paskolų įmonėje dažniausiai yra suteikiama per penkias minutes, kai tuo tarpu banke klientas yra priverstas užtrukti ne mažiau kaip kelias dienas iki pinigų išmokėjimo į jo asmeninę banko sąskaitą. Kadangi kiekviena paskola yra skirta skirtingiems tikslams įgyvendinti, klientas privalo teisingai ir atsakingai pasirikti iš kur ir kokiais atvejais jis privalėtų skolintis.